Еми-Мари Тодорова е на финал на Европейското по бокс

снимка: sxc.hu

Еми-Мари Тодорова се класира за финала на Европейското първенство по бокс за момичета и девойки в италианския град Асизи.

Тя спечели полуфиналната си среща срещу представителката на руската школа Валерия Лишченко в категорията на най-леките при момичетата. И тримата съдии бяха единодушни и отчетоха преимуществото на крехката ни представителка - 30:27, 30:27 и 29:28.

На финала тя ще срещне боксьорката на домакините Мадалена Барета Другата българска полуфиналистка Мария Павлова загуби от туркинята Сенай Демирджиоглу с 0:3 гласа (24:30, 23:30, 26:30), но и бронзовия медал е голямо постижение, както за нея, така и за личния й треньор в БК Арда (Кърджали) Стоян Узунов.

Очаквано най-много финалистки в тази възрастова група има Русия - 7. Полша има 5, а Турция - 4. Домакините от Италия класираха 3 свои състезателки за финалните битки. Списъкът се допълва и от Англия и Румъния по 2, а по една представителка имат България, Украйна и Ирландия, информира БТА.