Кирил Георгиев е новият шампион на българия по ускорен шахмат

Гросмайстор Кирил Георгиев стана шампион на България по ускорен шахмат. Българският топ - гросмайстор и състезател на Локомотив София доказа високата си шахматна класа и спечели еднолично Държавното индивидуално първенство по ускорен шахмат в Дупница с резултат 6 точки от 7 възможни.

Второ - пето място разделиха шахматистите с по 5,5 точки. Допълнителният показател в турнира определи подгласниците на шампиона.

Сребърният медал заслужи ММ Сашо Николов, а трети е ГМ Петър Дренчев - и двамата представители на Марек Юнион Ивкони (Дупница). Четвърти остана ГМ Венцислав Инкьов, а пети е Любомир Данов.

Международната майсторка Елица Раева (Пристис, Русе) е шампионка за жени по ускорен шахмат. Елица Раева допълни колекцията си от постижения на изключително успешната за нея шахматна година със златния медал постигайки 5 точки и шесто място в генералното класиране.

Стефи Бедникова от Капабланка 97 (Дупница) заслужи сребърните медали с актив от 4 точки и 16-то място в генералното класиране. Бронзова медалистка с 4 точки и 23-то място е Ани Крумова от Георги Даскалов (Варна).

Георги Филев (ЦСКА - София) и Стефи Бедникова (Капабланка 97, Дупница) са държавните шампиони за 2013 г. по блиц, информира БТА. Трима състезатели завършиха с актив от 8,5 т. от 11 възможни и оглавиха турнирната таблица на Държавното индивидуално първенство по блиц за 2013 г.

Вторият турнирен показател определи за шампион ФИДЕ майстора Георги Филев. Сребърния медал спечели Петър Савов от Капабланка 97 (Дупница). Бронзов медалист е Методи Стойнев от от Марек Юнион Ивкони (Дупница).

При жените първите две от ускорения шахмат си размениха местата. Международната майсторка Стефи Бедникова заслужи шампионската титла за 2013 г. в блица с резултат 7 точки и 10-то място в генералното класиране. Втора е Елица Раева с 5,5 т. и 20-то място в главната таблица. Емилия Георгиева спечели бронзовия медал със същия точков актив, но 23-то място в основното класиране.

Държавните индивидуални първенства по ускорен шахмат и блиц за мъже и жени се проведоха от 11 до 13 октомври 2013 г. в спортната зала на Дупница. Организатори бяха Българска федерация по шахмат, шахматен клуб Капабланка 97 (Дупница), със съдействието на Община Дупница.