Петя Луканова приключи участието си на Олимпиадата с 30-то място на 50 метра пушка

снимка: bgolympic.org

Петя Луканова приключи участието си на Олимпийските игри в Лондон с 30-то място в дисциплината 50 метра пушка от три положения за жени на Олимпийския турнир по спортна стрелба.

43-годишната българка записа сбор от 577 точки от трите положения - легнал, прав и на коляно, което я остави извън борбата за медалите.

С най-добър резултат във финала влезе американката Джейми Лин Грей - 592 точки, с което тя направи нов олимпийски рекорд.

Петя Луканова остана далеч от призовите места и на 10 метра пушка, където се нареди на 40-то място. Там българка регистрира резултат от 392 точки.

До този момент България не е успяла да класира нито един състезател на финал в спортната стрелба.

Най-блозо до това бе Мария Гроздева, която на 25 метра спортен пистолет изпусна класиране в осмицата след престрелка с корейката Джо Йон Сук и сръбкинята Зорана Арунович. Гроздева остана далеч от финала на 10 метра пневматичен пистолет.

И в двете дисциплини Антоанета Бонева остана само на точка от финала.

При мъжете единственият ни представител Антон Ризов остана 22-ри на 10 метра въздушна пушка и 50 метра пневматична пушка от легнало положение.