България зае 19-то място на Европейското по спортна гимнастика

България зае 19-то място в отборното класиране при мъжете на Европейското първенство по спортна гимнастика, което се провежда във френския град Монпелие. Българският отбор в състав Ярослав Вовк, Велислав Вълчев, Христос Маринов, Емил Христов и Емил Стоименов събра сбор от 237.978 точки.

С първа оценка в квалификациите е Великобритания с 365.718 точки. По регламент първите осем отбора се класират за финала на отборната надпревара в събота, а най-добрите осем на всеки уред ще играят на финалите в неделя.

Общо 28 отбора участваха в състезанието при мъжете. България няма финалисти на отделните уреди. Единствено Велислав Вълчев игра многобой. Той се класира 10-ти с 80.689 точки.

Българинът получи оценки 13.625 точки на земя, 12.466 точки на кон с гривни, 13.766 точки на халки, 14.666 точки на прескок, 12.566 точки на успоредка и 13.600 точки на висилка. По-късно днес е многобоя при младежите, където ще участва Велико Тушев.