Гимнастичките на Левски-Илиана спечелиха отборната титла на ДП

Гимнастичките на Левски-Илиана спечелиха отборната титла при жените на държавното първенство по художествена гимнастика в категория "Елит", което се провежда в столичната зала "Универсиада", предаде БТА.

Възпитаничките на клуба на Илиана Раева - Силвия Митева и Александра Нушева, събраха сбор от 99,675 точки. На второ място е Левски (Жулиета Канталупи и Невяна Владинова) - 99,500 точки. На трето място завърши ЦСКА (Диляна Проданова и Кристина Илиева) с 91,625 точки.

Отборната титла при девойките-старша възраст спечели Черноморец (Бургас) - 92,325 точки пред Чар ДКС Варна - 90,900 точки, и Левски - 88,275 точки.

Боряна Калейн от Левски Триадица е шампионка в многобоя при девойките-младша възраст с 91,200 точки. На второ място е дъщерята на бившия треньор на ЦСКА и Ботев (Пловдив) Милен Радуканов - Мадлен Радуканова от Левски Триадица с 82,375 точки, а трета е Антоанет Кехайова от Грация Варна - 80,425 точки.

Днес състезането продължава до 21:45 часа с многобой при жените, а утре от 9:30 до 15:30 часа са финалите в трите възрастови групи.