Две български двойки се класираха за четвъртфиналите в Загреб

Две български двойки се класираха за четвъртфиналите на международния турнир по бадминтон в Загреб (Хърватия) с награден фонд 5000 долара, предаде БТА.

При жените Габриела Стоева и Стефани Стоева победиха във втория кръг в драматичен двубой холандките Тамар Петерс и Илзе Ваесен с 21:17, 18:21, 26:24 за 58 минути и в спор за място на полуфиналите днес ще играят с номер 2 в схемата Йохана Голишевски и Карла Нелте от Германия.

При мъжките двойки Иван Русев и Благовест Кисьов се наложиха с 21:19, 21:18 за 27 минути над швейцарците Николас Блондел и Роджър Шмид и днес ще играят с холандците Яко Арендс и Маас Йеле.

При смесените двойки Иван Русев и Габриела Стоева отпаднаха в първия кръг, а във втория надпреварата напуснаха Благовест Кисьов и Димитрия Попстойкова.

При жените Стефани Стоева загуби първия си мач, а Попстойкова отпадна на осминафиналите. При мъжете Иван Русев и Благовест Кисьов не успяха да преминат квалификациите.