Серина Уилямс срази Иванович на старта в Сингапур

Защитаващата титлата си Серина Уилямс (САЩ) стартира с победа в Шампионата на WTA в Сингапур.

Американката се наложи над бившата номер 1 в света Ана Иванович (Сърбия) с 6:4, 6:4 за 78 минути в първия мач от червената група на престижния турнир на осемте най-добри за сезона.

За Уилямс това беше 16-а поредна победа на Шампионата на WTA. Тя няма поражение в напреварата от 2011-а година насам.

Серина Уилямс наниза 12 аса срещу Иванович и записа осма победа от общо девет мача срещу сръбкинята.

Американката се отказа от участие в последните си два турнира в Китай. В края на септември тя се оттегли от надпреварата в Ухан заради вирусно заболяване, а в Пекин - заради контузия на лявото коляно преди четвъртфиналния си мач срещу Саманта Стосър (Австралия).

В другата среща от групата една срещу друга играят Симона Халеп (Румъния) и Южени Бушар (Канада).