Палачът на Гришо взе скалпа и на Надал

Световният №1 Рафаел Надал няма да спечели за втора поредна година най-успешния си турнир - този в Монте Карло, след като днес Матадора допусна поражение от сънародника си Давид Ферер в сблъсък от 1/4-финалите на надпреварата.

Вчера Ферер елиминира българина Григор Димитров в 1/8-финалната фаза, а днес Малкия звяр от Аликанте изненада букмейкърите, постигайки успех със 7-6(1) 6-4 над най-успешния играч на червени кортове в историята.

Така Давид Ферер прекъсна черната си серия от 17 поредни загуби на клей от Матадора, постигайки и едва шеста победа от 27 изиграни мача срещу Рафа Надал.

Рафаел Надал пък допусна едва трета загуба от 53 изиграни мача в Княжеството, където ибериецът има спечелени осем шампионски трофея. През миналата година Надал отстъпи на Новак Джокович в директния сблъсък за титлата.

Световният №6 спечели сервиса на Надал още във втория гейм на мача, но лидерът в ранглистата върна пробива още в следващата част, която продължи цели 16 минути.

Ферер обаче беше далеч по-концентриран в тайбрека и позволи на своя съперник да спечели само едно разиграване.

Надал продължи да играе колебливо и във втория сет, позволявайки на Ферер да пробие в третия и в седмия гейм. Лидерът в световната ранглиста върна един пробив в осмия гейм, но неговите сили не стигнаха за повече.