Хърватия спечели златните медали във водната топка

Хърватия стана олимпийски шампион по водна топка за мъже след победа на финала над Италия с 8:6 - в отделните части 1:2, 2:0, 2:1, 3:3.

Това е първо олимпийско злато във водната топка за Хърватия след отделянето на страната от Югославия.

Хърватите, подкрепяни от премиера на страната Зоран Миланович, губеха след първата част, но след това взеха инициативата и водеха в резултата до края на мача.

В началото на последната четвърт Сандро Сукно вкара гол за 8:4 за Хърватия и това на практика реши изхода от мача.

Маро Джокович се отличи с хеттрик за Хърватия, а за Италия три гола вкара Маурицио Фелуго. Това е втора победа за Хърватия над Италия на Игрите в Лондон след успеха с 11:6 в груповата фаза на турнира.

Хърватия и Италия се качват на почетната стълбичка на Олимпиада за първи път след игрите в Атланта през 1996 година, когато хърватите остават със среброто, а Италия с бронза.