Сърбия с бронз във водната топка след успех над Черна гора

Сърбия спечели бронзовите медали на олимпийския турнир по водна топка за мъже след победа над Черна гора с 12:11.

Сърбите стигнаха до успеха по драматичен начин след силна последна част, като в последните 5 минути наваксаха изоставане от три гола.

Сърбия печели бронза на втори поредни олимпийски игри, след като тимът стана трети и на предишната Олимпиада в Пекин.

С четири бързи гола в края сърбите обърнаха развоя на мача. Победното попадение за 12:11 отбеляза Ваня Удовичич 55 секунди преди последния сигнал.

В заключителните секунди сърбите удържаха победата след три отлични спасявания на вратаря Слободан Соро.

Филип Филипович се отличи с три гола за Сърбия, хеттрик за Черна гора записа Александър Ивович, информира БТА.