Хърватия на финал във водната топка

Третите от последното Световно първенство по водна топка- Хърватия, ще спори за титлата на Олимпийските игри.

Хърватите победиха Черта гора със 7:5 и ще се борят за златото в мъжкия турнир срещу победителя от двубоя между Италия и Сърбия, като сърбите са сочени предварително като основни фаворити.

По този начин Хърватия взе реванш за поражението си от черногорците на четвъртфинал през 2008-а година в Пекин.

Александар Ивович откри резултата за черногорците, но хърватите показаха, че това е случайност и вкараха след това пет безответни гола. След началото на третата част черногорците опитаха да се върнат в равностойна позиция и предложиха мач, изпъстрен с физически сблъсъци.

В крайна сметка Черна гора не успя да обърне мача и ще се бори отново за бронза, както и преди четири години в Пекин. Тогава обаче момчетата от малката адриатическа република останаха 4-и.

Сандро Сукно вкараха два гола за Хърватия, а Дамир Бурич, Михо Бошкович, Андро Бусле, Петар Муслим и Иван Лулюбашич отбелязаха другите пет попадения.

За Черна гора по два гола реализираха Ивович и Владимир гойкович, а един добави Борис Злокович.