Шумахер бе избран за най-великия спортист в Германия

снимка: mercedes-gp.com

Немските фенове гласуваха в анкетата на Bild и определиха пилотът на Мерцедес Михаел Шумахер за най-великия спортист на страната в историята за всички времена.

В допитването бяха включени 50 значими фигури в спортната сфера в Германия и цели 56 652-ма потребители дадоха своето мнение, за да стане ясно, че седемкратният победител във Формула 1 Шуми печели с 28.36% от вота.

„Това ме прави много щастлив и горд. Всички спортисти в анкетата обаче се развиха невероятно в областите си", коментира скромно победителя за Bild.

Втори в класирането се нареди футболната легенда Кайзер Франц Бекенбауер с 13% и наскоро спечелилия титлата в НБА Дирк Новицки с 12.4%

Освен Бекенбауер, Фриц Валтер и Герд Мюлер са другите футболисти, които влязоа в десетката, където място намери и тенис иконата Щефи Граф.

Любопитен факт е, че на десета позиция бе класиран действащият световен шампион във Формула 1 Себастиан Фетел, който е и най-младият спортист сред първенците на анкетата.