Впечатляващ дебют за сина на Шумахер

Синът на седемкратния световен шампион във Формула 1 Михаел Шумахер – Мик, направи впечатляващ дебют във Формула 4.

16-годишният пилот завърши на девето място в първия си старт. Мик Шумахер спечели и трофея за най-добър млад шофьор в състезанието, споделяйки радостта с победителите на подиума.

По принцип Мик е състезател по картинг, като през миналия сезон завърши на второ място в германския шампионат, а също така завоюва и втората позиция на европейския и световния шампионат по картинг.

Дебютът на Шумахер предизвика небивал интерес сред медиите, като повече от 180 журналисти бяха акредитирани за старта от Формула 4.

По време на надпреварата тинейдъжърът демонстрира бързи реакции и чудесно каране, като прогресира с десет места, стартирайки от 19-а позиция и завършвайки девети, обобщава ТВ7.