Бразилец спечели първото състезание от Формула Е

Бразилският пилот на Ауди Спорт Лукас ди Граси, спечели първото в историята състезание от Световната купа за електрически автомобили, наречено Формула Е.

Бразилецът се възползва от сблъсък между три болида малко преди края на състезанието и успя да вземе водачеството и победата.

От една страна беше болидът на отбора Вентури, в който съсобственик е холивудската звезда Леонардо ди Каприо, германецът Ник Хайдфелд и синът на легендата Ален Прост- Никола, от отбора E.dams.

Второто място остана за французина Франк Монтание от отбора Андрети Аутоспорт, а третото място зае Даниел Абт (Германия) също от Ауди Аутоспорт. Но след края на състезанието Абт получи наказание и се смъкна надолу в класирането, което даде мястото му на подиума на Сам Беърд (Великобритания) от отбора Върджин Рейсинг.

Следващият старт на Формула Е е планиран за 18 октомври в Малайзия и участие са заявили 10 отбора и 20 пилота.

Електромобилите са с открити колесари и гуми, а състезанието беше планирано за първи път през 2012 година, посочва БТА.