Виляреал с първи успех като гост за сезона

Виляреал постигна първа победа като гост през сезона в испанското футболно първенство, след като се наложи с 2:1 над Севиля в мач от 21-ия кръг на Примера дивисион.

Възпитаниците на Хосе Молина прекъснаха серия от седем мача без успех в шампионата и с 23 точки се измъкнаха от зоната на изпадащите и вече заемат 15-а позиция.

Отборът на Севиля пък не успя да спечели в седма поредна среща и се свлече на 11-о място с 26 точки, информира БТА.

Борха Валеро даде аванс на гостите в 22-ата минута след подаване в наказателното поле на Анхел Лопес от дясно.

Домакините изравниха в 33-ата минута, когато остър удар на Хесус Навас от границата на пеналта се отклони от тялото на Бруно Сориано и влезе в мрежата на Диего Лопес.

Хавиер Камуняс донесе успеха на Виляреал с попадение в 81-ата минута. При бърза контраатака Кани намери Камуняс в изгодна позиция и той прати топката в левия ъгъл за крайното 2:1.

Андалусийците имаха само три равенства в десет гостувания през сезона в Примера дивисион преди мача на "Рамон Санчес Писхуан" тази вечер.