Лидерът ПСЖ запази аванса си на върха

Пари Сен Жермен победи Евиан с 3:1 и запази аванса си от три точки на върха пред втория Монпелие. Пореден силен мач за парижани изигра бразилецът Нене, който реализира два гола, информира БТА.

Атакуващият полузащитник обърна развоя на мача, след като изненадващо гостите поведоха с гол на бившия играч на Литекс - Седрик Камбон в края на първото полувреме. Нене изравни веднага след почивката, а в 79-а минута реализира дузпа и изведе Пари Сен Жермен напред в резултата. Минута преди края Кевин Гамейро оформи крайното 3:1 за ПСЖ.

Вторият в класирането Монпелие запази разликата от три точки до водача след минимална домакинска победа с 1:0 над Брест. Жофри Дернис отбеляза единствения гол в 41-а минута и донесе трета поредна победа на Монпелие в шампионата.

Кошмарен дебют за Брест пък записа исканият от ЦСКА нападател Абду Сисоко. Братът на Мохамед Сисоко от Пари Сен Жермен влезе като резерва, а в самия край на мача получи червен картон. Сисоко бе считан за сигурно ново попълнение на ЦСКА, но в крайна сметка бе преотстъпен от Удинезе на френския Брест.

Студът, сковал Западна Европа, попречи само на един мач от френското първенство вчера. Двубоят между Сент Етиен и Лориен беше прекратен още в 10-ата минута заради замръзнал терен. Температурите бяха много под нула градуса по Целзий и това принуди представителите на френската лига да отложат мача.