Борусия (M) се доближи на точка от върха

Борусия Мьонхенгладбах се доближи на точка от лидера в германското първенство по футбол Байерн Мюнхен, след като победи с категоричното 3:0 като гост Щутгарт в среща от 19-ия кръг.

Бившият германски национал Мике Ханке вкара победния гол с глава след половин час игра, с което донесе седми успех от последните девет мача за отбора си, информира БТА.

Гладбах продължи да играе по-добре след първото попадение и другите два гола бяха логичен завършек на мача. В последните десет минути крайното 3:0 оформиха Марко Ройс и Игор де Камарго. Щутгарт не показа нищо положително в атака, въпреки присъствието на терена на Ведад Ибишевич. Босненският национал беше закупен по-рано тази седмица от Хофенхайм, но не оправда очакванията на треньорския щаб.

Победата изкачи Гладбах на четвърто място в класирането, но изненадата на сезона е само на точка от лидерите. Равни с по 40 пункта са Байерн Мюнхен, Борусия Дортмунд и Шалке 04, а баварците са първи с най-добра голова разлика.