Стийв Макларън се завърна с изразителна победа начело на Твенте

Английският специалист Стийв Макларън се завърна с убедителна победа на кормилото на Твенте, който разгроми гостуващия Валвайк с 5:0 в мач от 18-ия кръг на холандското футболно първенство, предаде БТА. Българският вратар Николай Михайлов пази цял мач за домакините, но нямаше много работа.

Макларън помогна на Твенте да спечели първа титла в историята през лятото на 2010 година, след което напусна клуба, за да бъде назначен отново на поста преди две седмици на мястото на уволнения Ко Адриаансе.

Луук де Йонг откри резултата в 26-ата минута с удар отблизо след грешка на вратаря Жерон Цьот. Де Йонг асистира за второто попадение на Емир Байрами в 35-ата минута, а след това направи 3:0 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Байрами в наказателното поле в 54-ата минута.

Насер Чадли вкара четвъртия гол от фаул в 65-ата минута, а Ола Джон оформи крайното 5:0 девет минути преди края.

С успеха Твенте събра 38 точки и изостава само на 2 точки от лидера АЗ Алкмаар, който по-късно днес приема четвъртия Аякс. ПСВ Айндховен е втори в класирането с 37 точки, като в последния мач от кръга гостува на Утрехт.