Станислав Манолев с асистенция при разгром на ПСВ

Станислав Манолев беше титуляр при победата на ПСВ Айндховен с 5:1 като гост срещу Хееренвеен в среща от 17-ия кръг на холандското футболно първенство.

Българският национал остана на терена през целия двубой и подаде за втория гол в полза на гостите, информира БТА.

Ола Тойвонен откри головия актив за ПСВ в 18-ата минута, а Тим Матавс направи 2:0 в полза на гранда от Айндховен след подаване на Манолев само две минути по-късно.

Тойвонен вкара трето попадение в 24-ата минута, а Джеорджинио Вияналдум и Марсело покачиха съответно на 4:0 и 5:0 между 48-ата и 59-ата минута на мача. Раив ван ла Пара вкара почетния гол за домакините четвърт час преди края.

След тази победа ПСВ Айндховен се намира на второ място с 37 точки, като лидерът АЗ Алкмаар е с точка повече.