Медиите в Англия похвалиха Уейн Рууни

Английските медии похвалиха Уейн Рууни за представянето му с екипа на Англия в мача с Украйна на Евро 2012, спечелен с 1:0.

Нападателят на Манчестър Юнайтед се появи на шампионата в Полша и Украйна с нова прическа, но беше наказан за първите два мача на островитяните от груповата фаза.

"Направихме го", написа таблоидът Сън броени минути след победата на Англия срещу Украйна. В началото на второто полувреме Рууни реализира единствения и победен гол за англичаните.

"Пожелах да използвам от гела за коса на Анди Керъл преди мача. Той ме помоли да се разпиша с глава. Аз пък искам да имам коса като на Анди", заяви Рууни след двубоя.

Друг от таблоидите Мирър написа: "Може ли тайната на успеха на Евро 2012 да се крие в гела за коса?".

Защитникът на Ливърпул - Джейми Карагър, който коментира по телевизията мача между Украйна и Англия, не пропусна темата за прическата на Рууни.

"Няма момче от Крокстет (местност край Ливърпул), което да носи продукти за разкрасяване на косата", каза Карагър. Друг от водещите британски вестници Дейли Мейл излезе със заглавие "Да дойде Италия".

Четвъртфиналният мач между Англия и Италия ще се играе на 24-и юни в Киев.