Дел Боске: Няма значение срещу кого ще играем на четвъртфиналите

снимка: Guliver/Getty Images

Селекционерът на Испания Висенте дел Боске каза, че за него няма значение с кого ще се падне на четвъртфиналите. Защитаващият титлата си тим на Дел Боске се класира за тази фаза от надпреварата, след като се наложи с минималното 1:0 над Хърватия в последния си мач от групите на Евро 2012.

"Мачът беше много труден и тежък за нас. Съперникът не ни остави много пространства и се опита да ни изненада на контраатака. Бяхме подготвени за такава постройка на игра на Хърватия, но в някои моменти бяхме объркани.

Знаехме, че хърватите ще играят с още един дефанзивен състезател. Включихме Фабрегас, защото ни трябваше някой, който да задържа топката, но и да играе в атака. Хесус Навас също помогна много през второто полувреме", коментира наставникът на "Ла Фурия" след мача.

"Не сме мислили дали трябва да бъдем първи или втори в групата. Важно беше да се класираме, бяхме съсредоточени върху това. Няма значение срещу кого ще играем на четвъртфиналите", каза още Дел Боске.