Черно море лидер в Първа лига след победа в Коматево

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев Пловдив зацикли като точков актив в шампионата след трета поредна загуба у дома, този път от Черно море с 1:2.

След няколко положения и пред двете врати гостите откриха резултата в 22-ата минута. Тогава след един пробив на Ертан Томбак топката стигна до Атанас Зехиров, който стреля. Иван Чворович не се намеси по най-добрия начин и кълбото се озова на празна врата до Марек Кузма, който вкара без проблеми. В 35-ата минута „моряците“ нанесоха нов удар. При една отлична комбинация между Кузма и Мариян Огнянов последният намери Орлин Старокин, който с глава удвои.

В средата на втората част Ботев се върна в мача. Крум Стоянов центрира отлично към новото попълнение Стивън Петков, който се появи в игра малко преди това, и нападателят с глава намали.

Другото ново попълнение Дуде също влезе в игра и с изявите си натерена даде заявка за добро представяне с жълто-черна фланелка.

Морето запизи лидерската си позиция в Първа лига с 14 точки след 6 кръга. Ботев е в дъното с 4 точки, но и мач по-малко.