Божинов не успя да изкара Лозана от тинята след 20 минути на терена

Валери Божинов игра около 20 минути за новия си тим Лозана, който загуби с 2:3 от Лугано в мач от четвъртия кръг на швейцарското първенство. Българският нападател влезе в 69-ата минута на мястото на Марко Делей, а тогава резултатът бе още 2:1 в полза на Лугано. Бившият футболист на Ювентус и Манчестър Сити обаче не оказа никакво влияние и не успя да промени изхода от срещата.

Домакините от Лозана винаги изоставаха в резултата. Още в 12-ата минута Бну-Мазрук поведе гостите, а след 5 минути Бенджамин Кололи изравни. Лугано дръпна с 2:1 през втората част с гол на Руйе, но Марджиота върна надеждите на Лозана и изравни. В 85-ата минута обаче Мариани сложи точка на спора и оформи крайното 2:3.

Тимът на Божинов тъне в дълбините на класирането, като има в актива си само 1 точка от 4 изиграни двубоя и е на предпоследното 9-о място. Лугано пък е седми с 4 точки от 3 мача.