Резервите на Лудогорец надвиха Витоша в голов трилър, звезден мач за Долапчиев (ВИДЕО)

Лудогорец надделя с 4:2 над новака Витоша (Бистрица) в спектакъл от Първа професионална лига, игран на националния стадион "Васил Левски". Георги Делменджиев използва почти всичките си резерви, за да даде почивка на основните си състезатели, които играха при отпадането от Апоел (Беер Шева) в Шампионската лига. Великолепен двубой изигра нападателят на Витоша Григор Долапчиев. Той отбеляза двете попадения във вратата на "орлите", но те не бяха достатъчни за изненадата.

"Тигрите" поведоха още в 4-ата минута. Десният бек Румен Гьонов центрира остро в наказателното поле, а там дебнеше Долапчиев, който изненадващо поведе домакините напред. Паритетът обаче бе възстановен в 12-ата минута. Тогава Лукас Саша центрира великолепно, прехвърляйки цялата защита на Витоша, и намери непокрития Върджил Мисиджан. Холандецът прониза празната врата от близка дистанция.

Новакът обаче не се бе предал. Долапчиев имаше своя нов звезден миг в 36-ата минута, когато настигна кълбото, пуснато зад отбраната на разградчани, и като на шега матира Ренан с красив диагонален шут. Изненадата в мача бе на път да се осъществи.

Но шампионът отново имаше отговор. Радостта на Витоша трая само 120 секунди. В ответната атака вратарят Василев направи глупаво нарушение и съдията посочи бялата точка. Козмин Моци бе точен, за да възстанови равенството за втори път.

Лудогорец пое контрола над мача и в 73-ата минута Густаво Кампаняро логично поведе "орлите" напред за пръв път в двубоя - 3:2. Останаха само финалните щрихи, изрисувани от Жуниньо Кишада. В 85-ата минута той се възползва от грешка на защитник на "тигрите", който лековато загуби топката, а нападателят я достигна и я мушна покрай Василев за крайното 4:2.

Така след головата драма Лудогорец е на второ място в първенството със 7 точки от 3 мача, а Витоша е последен със само 1 спечелена точка от 4 изиграни срещи.