Ямайка и Мексико ще се борят за финала на Голд Къп (ВИДЕО)

снимка: БГНЕС

Националният отбор на Ямайка надви трудно Канада с 2:1 в 1/4-финален мач от Голд Къп, игран в ранните часове тази сутрин. Възпитаниците на Теодор Уитмор поведоха в резултата още в 7-ата минута чрез Шон Франсис. Той прониза мрежата на "кленовите листа" след перфектна контраатака и центриране отдясно. През второто полувреме Ямайка увеличи аванса си, след като Ромарио Уилямс се разписа за 2:0 в 50-ата минута. Канада върна едно попадение в 61-ата след феноменален удар на Джуниър Хойлет от около 25 метра, но силите на футболистите на Октавио Зембрано не стигнаха за изравняване на резултата. Така Ямайка се класира на полуфинал, където ще мери сили с Мексико.

"Ацтеките" също трудно надделяха над Хондурас с 1:0 в другия 1/4-финал снощи. Единственото попадение падна в 4-ата минута на мача и бе дело на Адолфо Писаро. Макар не с основните футболисти в състава си, Мексико се класира за полуфиналите и продължава борбата за трофея. В другия полуфинал Коста Рика се изправя срещу домакините от САЩ.