"Орлета" в Струмска слава врътнаха хикс с Пирин

снимка: pirinfc.com

Три "орлета" хвърли новакът във Втора лига „Струмска слава“ срещу родния им „Пирин“ за равенството 2:2 във встъпителната лятна контрола на базата в село Рилци.

Христо Младенов изработи втория гол за радомирци, след като затрудни вратаря Благой Макенджиев с плътен удар и съотборникът му Стоян Георгиев бе точен при добавката. В игра през втората част се появиха Антон Тунгаров и Борислав Вакадинов, които миналия сезон бяха част от ДЮШ на столичния „Септември“. Куриозен автогол на Васил Божинов в 34-та мин, пише struma.bg. даде аванс на „Славата“, удвоен в 66-та мин. от току-що влезлия Георгиев. Централният защитник на зелено-белите Румен Сандев реагира бурно срещу рефера Ангел Ангелов за неотсъдено нарушение преди попадението и видя червения цвят на картона. Това наложи за втори път да се съблече по екип Костадин Ничев, извел с капитанската лента изцяло експерименталната стартова 11-рка, заменена на почивката от титулярите. И двете формации обаче не си даваха много зор срещу далеч по-надъхания и обигран съперник.

Най-много игрови минути без смяна получи Аймен Суда, единственият отсъстващ бе травмираният младежки национал Кирил Грозданов. За пиринци дебютираха одобреният Божидар Васев и каращите проби Симеон Бояджиев от Септември“ /Сим/ и етническият албанец Рениа. Късметът покри благоевградчани в последната четвърт на спаринга с голове за 120 секунди на обичайните заподозрени Станислав Костов /78/ и Даниел Младенов от дузпа /80/. Греда на Иво Стоянов можеше да направи пълен резила на домакините, които на свой ред уцелиха страничния стълб в самия край и се разминаха с пълния обрат.

Петте попълнения, които бях набелязал, вече си намериха отбори, закъсняхме със селекцията по обясними причини, оплака се след проверката пиринският наставник Милен Радуканов, който намери добри думи за представянето само на железния боец рожденик Антон Костадинов.