ЦСКА вкара пет на азери за пети пореден успех в Австрия

снимка: cska.bg

ЦСКА разгроми с 5:2 шампиона на Азербайджан Карабах и така записа пета победа в петата контрола на австрийска земя.

"Червените" започнаха мача ударно и още в 14 минута Фернандо Каранга отбеляза фамозен гол. Бразилецът видя, че Магомедов е напуснал рамката на своята врата и с елегантен удар го прехвърли. 15 минути по-късно защитник на Карабах си вкара автогол след прострелно центриране на Кирил Десподов. Головата фиеста бе продължена от Кристиян Малинов, който с премерен удар направи преднината на ЦСКА класическа в 33 минута. В края на полувремето Кирил Десподов също записа името си сред голмайсторите. Той остана сам срещу Магомедов, вратарят изби неговия първи удар, но при добавката вече нямаше никаква прошка.

През втората част азерите успяха да върнат едно попадение чрез Рамазанов. Само четири минути по-късно пробив на Меркадо завърши с прецизно центриране, а Каранга вкара втория си гол в мача. До края на срещата и двата отбора имаха своите шансове, а единственото попадение бе дело на Дино, който намали преднината на армейците.

Това бе и последната контрола по време на лагера в Австрия. Утре вечер "червените" се прибират в България.