Новак в елита тресна Дунав преди евробитката им

снимка: БГНЕС

„Дунав“ отстъпи с 0:2 на „Етър“ Велико Търново във втората си лятна проверка. Мачът се игра в Трявна, където „драконите“ са на подготовка.

Попаденията за завърналият се в елита тим на „болярите“ бяха дело на опитните Тодор Колев и Иван Стоянов през втората част.

Въпреки загубата, русенският отбор записа множество пропуски, като сред най-активните бяха Бирсент Карагарен, Красимир Станоев, Диян Димов, Мирослав Будинов и Андреас Васев.

„Изпуснахме много положения. Явно трябва да поработим в тази фаза. Все пак смятам, че се получи добра проверка. Най-важното е, че нямаше и контузии“, коментира треньорът Веселин Великов.

Отборът проведе днес възстановителна тренировка и се връща в Русе, където ще се готви до отпътуването си за Казахстан.

Припомняме, че на 29 юни, четвъртък, от 20 ч. местно време, 17 ч. българско, „драконите“ гостуват на „Иртиш“ Павлодар в мач от първия предварителен кръг на турнира за Лига Европа