Децата на ЦСКА обърнаха румънци след голов спектакъл в Австрия

снимка: lap.bg

ЦСКА постигна нова престижна победа в Австрия. "Червените" направиха уникален обрат и от 0:2 стигнаха до успеха с 4:2 над Университатя (Крайова). Обратът стана благодарение на 3 гола, вкарани от младоци.

В първите 20 минути румънците бяха по-активният тим и заслужено поведоха с 2:0 след попадения на Иван, който се възползва от грешки в експерименталната защита на ЦСКА. До края на полувремето столичани вкараха 2 гола, за да изравнят, благодарение на Милчо Ангелов (31), 2:2 Никола Колев (38).

Българският тим се върна в мача чак през второто полувреме. Тогава на терена имаше само един отбор. ЦСКА стигна до нови два гола, които оформиха и крайното 4:2 (Кристиян Малинов (72), 4:2 Симао (88).

Утре червените ще изиграят и последната си проверка в алпийската страна. Съперник ще е ФК Карабах, а мачът ще започне в 19:00 часа.