Холивудско 3:3 в мега зрещето, събрало съзвездие на Националния! Поклон пред Бербатов и Фиго

снимка: lap.bg

Събитие, което спокойно може да претендира за 5-звездно по своя мащаб и организация. Световна класа и калибър, какъвто би подхождал на Холивуд.

В това се превърна благотворителният мач между пълният със звезди тимове на Димитър Бербатов и Луиш Фиго. изпълнената със зрещище, остри влизания и много хъс среща пред 30 000 зрители на стадион "Васил Левски" завърши 3:3. Приходите от двубоя ще отидат за подпомагане на талантливи български деца. Резултатът откри Давид Трезеге още в 4-ата минута, когато отбеляза феноменален гол. Фиго центрира отдясно към французина, който след страхотен шут с левия крак от воле не остави шанс на Дейвид Джеймс.

Малко по -късно в 8-ата минута отборът на Бербатов върна попадението, като с основна заслуга бе именно Берба. Гигс центрира към нашия футболист, който стреля с глава, а в опита си да изчисти топката Карлос Марчена я прати във вратата на Йенс Леман - 1:1. В 11-ата Давид Трезеге В 11-ата минута отборът на Фиго отново поведе и пак автор на гола бе Давид Трезеге, реализирал отблизо след великолепно подаване на Мичел Салгадо. В 23-ата минута брилянтна комбинация Кийн-Бербатов матира отбраната на противника, но атрактивният шут на българския нападател с пета бе спасен от Леман.  По-добрата игра на Юнайтед Старс в заключителните минути на първата част даде резултат. В 44-ата минута Бербатов получи извеждащ пас отдясно и подаде към бившия си съотборник в Тотнъм Роби Кийн, за когото не бе проблем да вкара на празна врата за 2:2.

4166365

Десетина минути след началото на втората част отборът на Фиго поведе за трети път. Симао Саброса получи великолепен пас зад гърба на противниковата отбрана и останал очи в очи с Дейвид Джеймс без проблем реализира. В 61-ата минута Бербатов демонстрира брилянтната си техника, извеждайки по фантастичен начин Роби Кийн сам срещу вратаря, но ирландецът не успя да преодолее Леман. Три минути по-късно Луис Саха стреля силно, Джеймс изби. Последва нов бомбен шут - този път на Луиш Фиго, който намери напречната греда. В 69-ата минута се стигна до ново равенство, когато Роби Кийн вкара на празна врата след фирмено подаване на Мартин Петров.