Арсенал наведе Челси и Конте и спаси сезона с FA Cup във витрината

Арсенал подчини шампиона Челси с 2:1 във финала на FA Cup. Канещите се за дубъл градски съперници на "артилеристите" останаха с пръст в устата. Макар че бяха супер фаворити на букитата - момчетата на Антонио Конте разочароваха със слаба и безидейна продукция за финал на сезона.

Арсенал стартира много мощно мача на "Уембли". Звездата Алексис Санчес откри за тима на Арсен Венгер в 4-ата минута, а в 76-ата Диего Коста изравни преди две минути след това Рамзи да донесе успеха на своите с победно попадение.

"Сините" приключиха двубоя с човек по-малко, след като в 68-ата минута Моузес получи втори жълт и пое преждевременно към душовете. Това бе и рекорден 20-и финал за Арсенал в турнира, а "артилеристите" са най-успешният отбор в тази надпревара. Отборът вече има 13 трофея в тази надпревара и по този начин задмина Манчестър Юнайтед.

Освен това трофеят за ФА Къп е трети за Арсенал и Арсен Венгер в последните 4 години.

Победата почти сигурно означава, че франсето ще остане начело на Арсенал и през следващата кампания, в която клубът ще рита не в ШЛ, а в Лига Европа.