Точно преди 13 години Жоро Илиев-Главния донесе първа титла за Локо (Пд)

Днес се навършват точно 13 години от паметния мач на Локомотив (Пловдив) срещу Славия, в който черно-белите спечелиха историческата първа шампионска титла. Двубоят бе от предпоследния кръг на сезон 2003/2004 и се игра пред изпълнените до краен предел трибуни на Лаута.

Локомотив победи с 3:2 и така си осигури предсрочно златните медали и титлата. След последния сигнал хиляди фенове нахлуха на терена, за да празнуват заедно с футболистите.

Черно-белите поведоха с 2:0 още до 13-ата минута с попадения на Мартин Камбуров и Бобан Янчевски. Славия се върна в мача чрез Джоров и Чавдар Янков, за да дойде 78-ата минута, когато Нешко Милованович вкара от  ИЗКЛЮЧИТЕЛНО СПОРНА дузпа и донесе победата.

През целия сезон "смърфовете" се радваха на подкрепа от реферите, вероятно защото собственик на клуба бе страховитият наркобарон и свиреп ъндърграунд бос - Георги Илиев-Главния. В доста от мачовете пък опонентите на пловдивчани не оказваха съществена съпротива.