Сити на Пеп унищожи Палас с 5 куршума

Манчестър Сити разгроми Кристъл Палас с 5:0 като домакин на "Етихад". Това позволи на "гражданите" да съберат 69 точки и да изпреварят Ливърпул, който има същия актив, но и мач по-малко.

Давид Силва, Венсан Компани, Кевин де Бройне, Рахим Стърлинг и Николас Отаменди бяха точни за домакините. Силва даде аванс на домакините още във втората минута, когато посрещан от въздуха изчитена топка и я прати в мрежата. В 49-ата минута Венсан Компани удвои. Де Бройне намери капитана в наказателното поле, а той с хубав удар не остави шансове на вратаря на Кристъл Палас.

Кевин де Бройне покачи на 3:0 в 60-ата минута с техничен удар от границата на наказателното поле, а в 82-рата Рахим Стърлинг направи 4:0. В добавеното време Николас Отаменди оформи крайния резултат, след кат засече с глава центриране на Де Бройне от фаул.