Лацио ликува в Римското дерби! Рома получи измислена дузпа, но се провали

Лацио спечели Римското дерби. "Орлите" треснаха Рома на "Стадио Олимпико" с 3:1. Така именно градският съперник уби надеждите на "вълците" за титлата.

Балде Кейта откри резултата. Той получи топката на границите на наказателното поле, а след това с хубав финт се освободи от двамата, който го пазеха и стреля в долния десен ъгъл на вратата.

В края на първото полувреме Едвин Джеко направи поредната си симулация, но този път съдията му се върза и отсъди дузпа за Рома. Де Роси пък вкара за 1:1.

Душан Баста отново върна предимството на Лацио с гол в 50-ата минута. В 85-ата минута Кейта отново бе в прегръдките на своите съотборници, след като наниза още един гол.

В края на мача пък Антонио Рюдигер направи безумно влизане и получи директен червен картон.

Лацио събра 67 точки и е на 4-ото място. Рома пък остава на второто място със 75, но Ювентус е с цели 9 точки пред "вълците".