Ботев е на финал за Купата на България! "Канарчетата" измъкнаха тактически хикс от Верея

снимка: SPORTA.BG

Ботев е на финал в турнира за Купата на България! "Канарчетата" отстраниха Верея в 1/2 финална. Пловдивчани не загубиха у дома и завършиха при 1:1 в мача-реванш, но Ботев измъкна ценна победа с 1:0 в Стара Загора преди седмица.

Антонио Вутов откри резултата за Ботев още в 34-ата минута. В 61-ата минута обаче Васил Калоянов върна напрежението в битката с изравнителен гол. Така пред старозагорци имаше малко над 30 минути, за да вкарат още един гол и да играят на финал. За Ботев пък задачата бе да задържат така резултата, ако пък успеят да вкарат и гол, който обаче нямаше да има стойност, ако и Верея вкараше.

Съдията свири край на мача 7-8 секунди преди да изтече продължението, което провокира Бандаловски. Той се засили към рефера да търси обяснение, но получи два поредни жълти картона за това.

Утре ще стане ясен и другият финалист. Лудогорец гостува на Литекс, но шампионите имат комфортен аванс от 4:0 в първата среща и едва ли ще допуснат изненада.