ЦСКА загря за Лудогорец с бой над Монтана

ЦСКА победи с 2:0 Монтана в контрола, играна в базата на "червените" на "Панчарево". Столичани тотално разбиха своя съперник като имаха шанс да вкарат една дузина голове.

Резултатът откри Густаво Кулма още в 11-ата минута. Той засече топката с глава след перфектно центриране на Арсенио. До почивката ЦСКА имаше още възможности да вкара втори гол.

В 52-ата минута Кулма вкара, но попадението бе отменено заради засада. Нов гол за ЦСКА обаче падна в 64-ата минута. Александър Дюлегров закова за 2:0 от малък ъгъл.

Монтана също имаше своите шансове. В 79-ата минута гостите треснаха и греда след мощен шут от границите на наказателното поле.

Преди две седмици двата отобора отново играха един срещу друг, а тогава ЦСКА спечели с 2:1 в мач от 24-я кръг на Първа лига.

На 31 март Монтана гостува на Ботев в последен кръг от редовния сезон. На следващия ден пък е дербито на 26-я кръг ЦСКА - Лудогорец.