НА ЖИВО С КАРТИНА! Челси - Манчестър Юнайтед 1:0 (КРАЕН)

КРАЙ! Челси е на 1/2 финал!

- Челси тотално доминира, но така и не съумява да вкара втори гол и да приключи мача.

- Съмнения за дузпа в полза на Челси, но Оливър си замълча.

- ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!!! Н'голо Канте изведе Челси напред! Халфът на "сините" стреля от дистанция и прати топката в ъгъла на врата на Давид де Хеа. Челси изглежда все по-близо до класиране на 1/2 финал.

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

- Нови пререкания между Конте и Моу. Наложи се Майкъл Оливър да ги успокоява.

- Жозе Моуриньо реагира веднага и вкара Меруан Фелайни за сметка на Хенрих Мхитирян.

- ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ЮНАЙТЕД!  Андер Ерера си изпроси втори жълт картон и бе изгонен!

- Поредният опит на Челси да поведе в резултата, но Неманя Матич пропусна.

- Челси определено показва домакинското самочувствие и упражнява силен натиск.

Майкъл Оливър даде начало на двубоя!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Челси приема Манчестър Юнайтед в дербито на 1/4 финалите от турнира за ФА Къп. Двата отбора ще определят и последния участник на 1/2 финалите. До този момент Арсенал, Манчестър Сити и Тотнъм намериха място в предпоследната фаза.

Sporta.bg ще следи двубоя на живо, а картина от дербито може да гледате ТУК.

Последният двубой между двата тима отново бе на "Стамфорд Бридж" и Челси разгроми Манчестър Юнайтед с 4:0. Сега мениджърът на "червените дяволи" Жозе Моуриньо понесе тежко загубата от бившия си тим. Сега обаче Моу и неговите момчета са готови да вземат реванш.

От друга страна пък Челси е в невероятна форма. Лондончани имат само една загуба в последните си 21 мача с 0:2 от Тотнъм, който дойде в първия двубой за 2017 година.

"Сините" имат и предимството на по-свеж отбор. Тъй като лондончани нямат ангажименти в евротурнирите, а Юнайтед игра тежък мач в Русия срещу Росотв от Лига Европа (1:1).

Юнайтед пък има доста сериозни кадрови проблеми. Нападателите на клуба са аут за мача. Златан Ибрахимович е наказан, Уейн Рууни е контузен, а в Манчестър останаха Антони Марсиал и Маркас Рашфорд.

Последната победа на Юнайтед над Челси обаче бе през 2012 година, но тогава "сините" останаха с 9 човека, след като Иванович получи директен червен картон в 63-ата минута, а 5 минути по-късно Торес си заработи втори жълт каротн. Няколко минути по-късно и Чичарито вкара победното попадение.