Хищникът Варди остави жива интригата между Лестър и Севиля

Намиращият се в превъзходна форма Севиля взе крехък аванс от 2:1 срещу гостуващия Лестър в ШЛ преди реванша от осминафиналите. Андалусийците мачкаха 70 минути шампиона на Англия, но после бяха изненадани. Домакините владееха два пъти повече топката, отправиха четири пъти повече точни удари, но всичко остава да се реши на "Кинг Пауър Стейдиъм", където гръмогласните фенове на Лестър със сигурност ше вдъхнат повече увереност на любимците си.

SPORTA.BG ПРОСЛЕДИ МАЧА НА ЖИВО - ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ГОЛОВЕТЕ И ВСИЧКО НАЙ-ИНТЕРЕСНО ТУК

Първото полувреме се игра основно в половината на Лестър. Домакините търпеливо разиграваха топката и търсеха път към вратата на Шмайхел. Те на няколко пъти нанесоха хубави удара спасени от датския вратар. Шмайхел беше единственият футболист на гостите, който се стараеше максимално. В 12-та минута нескопосана игра на защитата на гостите доведе до дузпа в тяхна вреда. Хоакин Корея успя да вземе една спорна топка в опасна близост до вратата и Уед Морган с неразчетено действие го свали на земята. Корея реши да върне жеста и би много слабо наказателния удар. Шмайхел го подлъга и успя да хване битата по земя топка.

Играчите на Лестър епизодично минаваха центъра, като успяха да стигнат до изпълнението на опасен тъч. В 25-та минута Пабло Сарабия отбеляза с гол глава от левия ъгъл на малкото поле. Той насочи неспасяемо топката в обратния ъгъл след центриране  на Ескудеро отляво. Голът не промени нищо в играта. Топката срещна горната греда след удар на Йоветич отдалече. Витоло беше много активен отляво, но понякога се увличаше от индивидуални действия. Шмайхел спаси опасностите удари към него. В последните пет минути гостите преминаха центъра и заковаха владението на топката на 30%.

Втората част играта продължи в почти същото приспивно темпо. Домакините търсеха втория гола, а играчите на Лестър добре подредени отзад опитваха дълбока преса от време навреме. Около 60-та минута домакините изтеглиха своите съперници малко напред и нанесоха втори удар.

Хоакин Корея вкара след силен удар под гредата. Йоветич събра трима защитнищи на Лестър, след като си свали топката. Той видя Хоакин Корея и го изведе сам срещу Шмайхел.

В 72-та минута срещата се съживи. Дани Дринкуотър даде пас по конец през защитниците на Севиля и намери Джейми Варди сам пред вратаря Рико. Варди нямаше как да сгреши и върна интригата в мача. Попадението съживи гостите и те за около десетина минути имаха преимущество, но не можаха да стигнат до ново опасно положение.

В последните минути Лестър се прибра назад. Играчите на Севиля търсеха гола, но повече мислеха как да не сгрешат. След едно центриране от корнер Адил Реми уцели горната греда и топката излезе в аут, което бе последният интересен епизод в срещата.