Младежите на йота от победа над мъжкия национален отбор на България

снимка: lap.bg

Интересен резултат се получи в контролата между мъжкия ни национален отбор, селектиран от Петър Хубчев (играчите бяха от вътрешното първенство) и младежите до 21 години. Срещата се състоя при закрити врата на Националния стадион и завърши наравно - 1:1. Батковците едва се добраха до хикса, защото изравниха чак в края. Младежите поведоха в 38-ата минута с попадение на Александър Георгиев, а мъжете изравниха в 86-ата чрез Атанас Зехиров.

Батковците стартираха по-силно и още в 4-ата минута Атанас Зехиров опита центриране, но бе блокиран и последва ъглов удар. Карачанаков центрира, но стражът на младежите Християн Василев улови топката.

Малко по-късно Антон Карачанаков пробва ново центриране, но Чорбаджийски не успя да засече. Младежкият състав също търсеше пролуки към вратата на съперника и в 17-ата минута организира атака, от която можеше да произлезе опасност пред вратата на мъжете, но Александър Георгиев се озова в засада.

Младежите откриха резултата в 38-ата минута члез Александър Георгиев. Георги Йомов подаде чудесен пас, който Георгиев превърна в гол. Младежкият тим стигна до нов шанс в 40-ата минута. Орачев пробва центриране, но Карачанаков се намеси навреме.

През второто полувреме мъжкият национален тим бе по-активен в търсене на изравнително попадение. В 58-ата минута Стефан Велков отправи опасен удар с глава, но прати топката край вратата на младежите.

Антон Карачанаков удари гредата в 67-ата минута, а в 73-ата Венци Керчев предотврати заплаха пред вратата на младежкия отбор. Мъжкият състав все пак успя да изравни в 86-ата минута. Попадението реализира Атанас Зехиров с чудесен удар от пряк свободен удар.