Датски шамар за Лудогорец насред "Васил Левски", Копенхаген даде две жертви

Лудогорец загуби с 1:2 от Копенхаген в първия мач от 1/16 финалите на Лига Европа. Пред малко над 14 000 зрители на "Васил Левски" родният шампион получи звучен шамар от датския хегемон.

Sporta.bg проследи двубоя на живо и всичко по-интересно може да видите ТУК.

Още във втората минута след центриране от корнер Абел Анисе си заби топката във вратата. Юсеф Туту удвои за гостите в 53-ата минута, но Клаудио Кешеру пък върна един гол.

Все пак хубавото за Лудогорец е, че датският шампион даде две жертви. Основните футболисти Уилям Квист и Ян Грегуш ще пропуснат реванша в Дания. Квист получи жълт картон и ще трябва да претърпи наказание за натрупани картони. Грегуш пък се появи в игра в 71-ата минута, а в 88-ата получи жълт картон. В края на мача получи и втори жълт картон заради, което Иван Бебек го изгони.