Лацио сложи прът в колелата на Интер! Римляните са на 1/2 финал за Купата

снимка: Getty Images

Набралият скорост тим на Интер си намери майстора. Лацио спря серията от 9 победи на "нерадзурите" във всички турнири и след 2:1 в Милано го елиминира на 1/4-финалите за Купата на Италия.

След начален домакински натиск в 16-ата минута Жофри Кодогбия от домакините удари гредата. Четири минути по-късно Интер получи попадение. Сенад Лулич центрира и непокритият Фелипе Андерсон се разписа с глава. До почивката други попадения не бяха реализирани.

През втората част в 55-ата минута гостите от Рим получиха дузпа. Чиро Имобиле беше фаулиран от Жоао Миранда, който получи директен червен картон и домакините останаха в намален състав. Лукас Билия пък удвои аванса на „орлите” от бялата точка.

След редица пропуски и за двата тима в 75-ата минута и Стефан Раду от гостите също беше изгонен, интригата се върна десет минути по-късно, когато Марсело Брозович вкара с глава и намали на 1:2. До  края на мача обаче „нерадзурите” не намериха сили за изравняване и отпаднаха от надпреварата.

На 1/2-финалите „орлите” от Рим ще се изправят срещу победителя от сблъсъка между Рома и втородивизионния Чезена.