Арсенал се измъчи яко за FA Cup срещу слабак! Доста елитни тимове са аут

Арсенал почти стъпи накриво за FA cup - най-старият футболен турнир в света. Подопечните на Арсен Венгер успяха да бият Престън Норт Енд като гости с 1:2, но трепереха до последно, когато Оливие Жиру вкара и донесе успеха. Този резултат означава, че грандът от Лондон няма да утежнява и без това супер натоварената си програма, защото няма да трябва да преиграва двубоя срещу тимчето от по-ниските дивизии на Острова. Арсенал вече е на 1/16 финал и чака жребия за следващия кръг.

Все пак мачът може да се определи като излагация за Арсенал поради факта, че Венгер пусна голяма част от своите титуляри, които се измъчиха, а това със сигурност е изнервило феновете на тима. Надъханите домакини откриха резултата още в 7-мата минута чрез Робинсън и чудото се печеше.

В самото начало на втората част обаче Аарън Рамзи изравни, а в края на двубоя жокерът Оливие Жиру успокои гостите с важно попадение.

Тотнъм – Астън Вила

Забележка: Мачовете отбелязани със * ще се преиграват. Победителите в останалите срещи продължават в 4-ия кръг на турнира.