Хищникът Варди и Лестър унижиха Ман Сити и Гуардиола

"Лисиците" от Лестър разкъсаха Манчестър Сити с 4:2 в среща от 15-ия кръг на Висшата лига, която се игра на стадион "Кинг Пауър Стейдиъм".

Шампионите правеха каквото си поискат с жалката команда на Пеп Гуардиола. Лестър осъществи сензационен старт и още в петата минута водеше с два гола, автори на които станаха Джейми Варди и Анди Кинг. В средата на първата част Варди добави още едно попадение, а гостите изобщо не изглеждаха като кандидат за титлата.

Сити с епосъбуди през втората част, но бе късно. Така се стигна до 78-ата минута, в която Варди наказа грешка в защитата на Сити и оформи своя първи хеттрик за клуба от малък ъгъл. Малко след това Коларов вкара почетен гол за "гражданите" от фаул, а в 90-ата минута асистира за Нолито,мкойто оформи крайния резултат.

Лестър събра 16 точки и се отдалечи на четири от опасната зона, докато Манчестър Сити остава на четвърто място с 30 пункта.