Божинов и Партизан подгониха Цървена звезда след страхотен обрат

Партизан победи с 3:2 Напредак в мач от 17-я кръг на сръбското първенство. Българският нападател Валери Божинов игра 86 минути и бе заменен от Боян Остойч при обрата на домакините. "Гробарите" стартираха разконцентрирано и до 42-ата минута изоставаха с 0:2. В 39-ата минута дори Урош Джурджевич бе изгонен и домакините трябваше да играят с 10 души. Бразилецът Леонардо върна едно попадение за Партизан още преди почивката.

Второто полувреме започна още по-агресивно и след няколко жълти картона се стигна до изгонването и на футболист от отбора на Напредак. Това поизравни нещата на терена, след като бе свирена и дузпа в полза на Партизан. Леонардо бе точен от бялата точка за 2:2. В 84-ата минута Ален Стеванович вкара трети гол и донесе трите точки на Партизан.

Партизан събра 38 точки и е само на три от лидера Цървена звезда, които утре гостуват на Металач.