Юношеските национали треснаха фаворита Португалия, гледат към Евро 2017

снимка: lap.bg

Юношеският национален отбор до 19 години започна по впечатляващ начин квалификациите за Евро 2017. Селекцията на Ангел Стойков зарадва феновете в Сливен, подчинявайки фаворитите от Португалия с 1:0.

Точен за успеха на малките "лъвчета" беше Георги Русев, разписал се в 20-ата минута.

Останалите тимове от нашия поток са Дания и Беларус. Родината ни е домакини на въпросната квалификация, като само първите два тима от всички 13 групи продължават в следващата фаза.

Двубоят започна много силно за българския тим, който до 20-ата минута пропиля две чудесни възможности за гол чрез Тонислав Йорданов и Светослав Ковачев.

Така логично се стигна до попадението на Георги Русев. Бързакът получи пас от Иван Тилев и с безпощаден изстрел не остави никакви шансове на Максимиано.

Второто полувреме започна с натиск на гостите. В 54-ата минута Португалия бе близо до гол в мрежата на България, но Даниел Наумов се намеси феноменално, за да запази аванса на тима. В 66-ата минута Гонсало Виера стреля, но пропусна целта.

В 70-ата минута играчите на Ангел Стойков бяха близо до втори гол, но резервата Станислав Иванов не успя да се разпише във вратата на португалците. До края нашите умело удържаха своята преднина, въпреки стихийния натиск на съперника,  и се поздравиха с този престижен успех.

Срещата се наблюдаваше от емисари на клубове като Монако и Трабзонспор.

БЪЛГАРИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 1:0

1:0 Георги Русев (20')

БЪЛГАРИЯ (4-2-3-1): 1. Даниел Наумов, 4. Ангел Лясков, 5. Петър Генчев, 7.Ивайло Найденов, 9. Тонислав Йорданов, 10. Георги Русев, 11. Светослав Ковачев (19. Станислав Иванов 58'), 15. Петко Христов, 16. Иван Тилев (8. Георги Янев64'), 18. Мариян Димитров, 21. Асен Чандъров

ПОРТУГАЛИЯ (4-3-3): 12. Луис Максимиано, 2. Диого Далот, 3. Диего Кейрош, 4. Гонсало Виера, 5. Абду Конте, 7. Тиаго Диас, 8. Киня, 10. Бруно Паш (16. Луиш Мигел 71'), 11. Мади Кейта (17. Рафаел Леао 46'), 14. Флорентино, 18. Педро Маркес