Бившо орле игра 15 минути при загуба на Ерцгебирге Ауе

снимка: БГНЕС

Бившият голмайстор на Пирин Благоевград Мартин Тошев записа 15 минути при домакинската загуба на Ерцгебирге Ауе срещу Бохум с 2:4 в среща от осмия кръг на Втора Бундеслига.

Роденият в село Крупник голаджия замени Филип Рийзе в 75-ата минута при резултат 2:3. За отбора, воден от българския треньор Павел Дочев, точни бяха Кьопке и Скарлатидис, а за гостите се разписаха Вюрц, Ейшфелд, Гюмерах и Млапа.

Срещата започна вихрено и до 14-ата минута двата отбора си бяха вкарали четири гола. Ерцгебирге завърши мача и с човек по-малко след като Тиферт две минути преди края получи червен картон. С тази победа Бохум се изкачи на 6-то място с актив от 12 точки. Мартин Тошев и съотборниците му са 14-ти с актив от 7 точки.