(ВИДЕО) ЛИГА ЕВРОПА: Интер тотално се изложи! Бивш левскар се изгаври с Балотели, а Юнайтед страда

Чешкият гранд Спарта Прага поднесе една от големите сензации във втория кръг от груповата фаза на Лига Европа, след като надви италианския Интер с 3:1 на стадион "Дженерали Арена" в чешката столица. Мачът бе от Група "К" на втория по сила евротурнир, а домакините надиграха противника си в доста моменти от срещата и напълно заслужено се добраха до победата и трите точки.

След този мач пражани събраха 3 пункта в своята група, докато интеристите още нямат спечелена точка, след като в първия си мач от групата загубиха шокиращо от Апоел Беер-Шева. Интересно е обаче да се отбележи, че Франк де Бур бе оставил на пейката играчи като Икарди и Перишич. Вацлав Кадлец вкара два гола за домакините в 7-ата и 25-ата минути, но Паласио намали в 71-ата. Четири минути след това Ранокия получи втори жълт и червен картон и така интеристите останаха с човек по-малко на терена, а в 76-ата минута Холек сложи край на интригата.

Мъри Стоилов с неговия Астана не успя да бие вкъщи Йънг Бойс и двата тима извъртяха скучно 0:0.

Бившият играч на Левски Жоазиньо пък бе герой за своя Краснодар. Руският тим пречука лидера във Франция Ница с 5:2. Жоазиньо заби 2 гола, а звездата на гостите Марио Балотели вкара едно от попаденията за Ница, но през останалото време бе жалък.

Ман Юн срещна изключителни трудности в домакинството си на Заря Луганск. Златан Ибрахимович все пак донесе успеха за червените дяволи 20-ина минути преди края.

Олимпиакос вбеси своите диви фенове, след като отстъпи с 0:1 насред Пирея от комшиите АПОЕЛ Никозия.