Борусия и Реал не се победиха в нов голов спектакъл

Борусия Дортмунд и Реал Мадрид за пореден път изиграха страхотен спектакъл в Шампионска лига. Двата отбора не успяха да се победят и завършиха на равно 2:2. Резултатът откри звездата на белите Кристиано Роналдо. Още преди почивката обаче "жълто-черните" изравниха резултата.

Sporta.bg проследи двубоя НА ЖИВО. Всичко по-интересно може да видите по-надолу в статията.

Борбата в средата на терена бе наистина ожесточена. През второто полувреме двата отбора си размениха още по едно попадение. Рафаел Варан изведе Реал отново напред в резултата, но типично за момчетата на треньора Зинедин Зидан те допуснаха гол в последните минути. Резервата Андре Шурле изравни в 87 минута с кинжален удар.

Реал изпусна перфектен шанс да постигне първа победа "Сигнал Идуна Парк" в най-комерсиалния клубен турнир.

На 18 октовмри Реал приема Легия в трети мач от група "F". Борусия пък ще лети до Португалия за гостуването на Спортинг (Лисабон).

Другият мач в групата завърши с победа за Спортинг с 2:0.

Севиля - Лион 1:0

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- КРАЙ НА МАЧА 2:2

- 87 минута ГООЛ ЗА БОРУСИЯ 2:2! Андре Шурле прониза врата на Реал с мощен шут и вдигна публиката на крака.

- 68 минута ГОООООЛ ЗА РЕАЛ 1:2! Рафаел Варан се възползва от разбъркване в наказателното поле на Борусия и "белите" отново поведоха на "Сигнал Идуна Парк".

- 58 минута Марио Гьотце напуска игра, а на негово място влиза Андре Шурле.

- НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

- КРАЯ НА ПЪРВАТА ЧАСТ - 1:1

- 43 минута ГООООЛ ЗА БОРУСИЯ 1:1! Обумеянг се възползва от лошо избиване на Навас след пряксвободен удар. Топката рикушира в играч на Реал и нападателят на "жълто-черните" допута топката зад голлинията.

- 17 минута ГООООЛ ЗА РЕАЛ 0:1! Роналдо изведе "белите" напред в резултата след страхотна контраатака!

- 16 минута Прави впечатление острата игра и от двата отбора. Поредица от нарушения, извършени и от двата отбора.

- 4 минута Страхотна възможност и за Борусия от пряксвободен удар, но Навас също показа висота и изби.

2 минута Роналдо пропусна перфектна втзможност да вкара от пряксвободен удар.

- Съдията на двубоя Марк Клатенбърг даде начало на мача

Голямото дерби е в група "F" противопоставя два колоса в световния футбол. На "Сигнал Идуна Парк" един срещу друг застават Борусия (Дортмунд) и Реал Мадрид.

Мачът започва в 21,45 часа и можете да следите МАЧА НА ЖИВО В Sporta.bg, както и да го гледате на ТОЗИ ЛИНК.

Двата тима имат стари сметки за уреждане от 2013 и 2014 година, когато в два последователни сезона се изправяха един срещу друг, съответно на 1/2-финал и на 1/4-финал в турнира с разменен успех.

Ясно е, че именно тези два отбора са фаворитите за излизане от групата и почти сигурно преките двубои помежду им ще определят кой ще завърши на първото и кой на второто място в крайното класиране. Именно поради тази причина можем да очакваме доста любопитен двубой днес.

Реал Мадрид може да няма поражение досега през сезона, но срещу Борусия се изправя без двама от титулярите си - Марсело и Каземиро. Това са двама от най-добрите играчи от началото на сезона, а особено липсата на дефанзивния халф дава отражение в халфовата линия на тима. Важно е да се отбележи, че в последните дни отношенията между звездата на отбора Кристиано Роналдо и треньора Зинедин Зидан са доста обтегнати. Между двамата избухна сериозен скандал, след като Зизу извади португалеца в мача с Лас Палмас през уикенда (2:2).

Борусия (Д)Бюрки; Пишчек, Сократис, Гинтер, Шмелцер; Вайгъл; Дембеле, Гьотце, Кастро, Гереро; Обамеянг

Реал Мадрид: Кейлор Навас; Карвахал, Варан, Рамос, Данило; Модрич, Кроос, Хамес; Бейл, Бензема, Роналдо