Пловдив ликува: Ботев пресуши Дунав, а Локо превзе Бургас и морето (ВИДЕО)

снимка: БГНЕС

Рядко явление се получи тази вечер. Двата пловдивски клуба Ботев и Локо биха като гости и зарадваха хилядите си фенове в най-футболния град на България. По-впечатляваща бе победата на "канарчетата", които удариха сензацията Дунав с 2:1.

На стадиона в Разград отново се изсипаха доста запалянковци на русенци. Домакините не закъсняха да им направят кефа и откриха резултата в 11-ата минута. Тогава бившият играч на Ботев Антон Огнянов отбеляза. При гола груба грешка в отбрана направи левия бек на пловдивчани Крум Стоянов.

Ботев обаче реагира като ужилен и зареди красиви и бързи атаки към вратата на Дунав. След няколко пропуска - логичното се случи в 28-ата минута. Серкан Юсеин подаде хитро към Бризола и бразилецът с мощен шут извън наказателното поле матира стража на русенци.

До края на полувремето Ботев имаше чудесни шансове да обърне изцяло развоя, но това не стана.

През втората част и двата тима заредиха опасни атаки. Дунав удари греда, а Ботев нанесе решителния удар в 63-ата минута. Тогава звездата Жоао Пауло заби поредния си гол в елита и излезе начело при голмайсторите. Бразилецът вкара майсторски от малък ъгъл и сложи точка на страхотната серия на Дунав. До момента русенци нямаха загуба и тази вечер инкасира първа такава.

Ботев събра 13 точки и вече е на 5-о място с равни точки с Берое. Дунав пък е втори със 17 пункта с равни точки с лидера Левски, но по-лоша голова разлика.

В Бургас също радостта бе за пловдивчани. Там Локо би като гост Нефтохимик с 2:1. След нулева първа част "смърфовете" поведоха набързо с 2 гола. Първо Райнов в 61-ата, а после и Димо Бакалов в 69-ата смълчаха "Лазур", с изключение на гостуващия сектор.

Нафтата върна едно попадение в 90-ата чрез Венци Христов. Гостите посветиха победата на починалия днес домакин на клуба и бивш футболист на Локо Краси Костов.

"Черно-белите" имат в актива си 12 точки и са 7-ми, а бургазлии са предпоследни с едва 4 точки.

ВИЖТЕ КАК БОТЕВ СЛОЖИ КРАЙ НА СЕРИЯТА НА ДУНАВ!