След дузпи: Бразилия си отмъсти на Германия по сладък начин и е на футболния връх

Бразилия ликува във финала на олимпиския турнир по футбол. Бундестимът не успя отново да направи така, че цяла Бразилия да потъне в сълзи. Пред 80 000 зрители на Маракана немците стигнаха до 1:1, но след дузпи отстъпи с 4:5. Така Бразилия грабна златото в Рио, а за немците остана среброто.

Припомняме, че точно преди 2 години немският тим стъпка Бразилия на полуфинал на Мондиала със 7:1, а тогава Световното също се проведе в най-голямата южноамериканска страна.

Неймар даде аванс на домакините след чудесен удар от фаул през първото полувреме. През втората част Мксимилиан Майер изравни след като завърши отблизо хубава акция на Бундестима.

До края на мача и двата тима имаха шансове да вкарат второ попадение, но това не се случи и се стигна до продължения. И в тях не паднаха голове, така че се наложи дузпи да определят новия олимпийски шампион, който е Бразилия.

Домакините печелят Олимпиадата за сефте - едиснтвеният медал, който липсваше в колекцията на Бразилия от футболни състезания.